zaterdag 7 juni 2008

Oktet

In het Hengelose centrum treden 3700 zangers en zangeressen op, in het kader van de grote zangmanifestatie Vocaal Amusing Hengelo.
De deelnemers komen uit Nederland, België, Duitsland, Bulgarije en Slovenië. Grensoverschrijdende vocale verbroedering, aldus woordvoerder Rob Peters van de organisatie. Het is de derde editie van het zangfestival met zangers uit alle muziekgenres en stijlen.



Popmuziek, shanty (zeemansliederen), mannenkoren, vrouwenkoren, kinderkoren, gemengde koren, theaterkoren, barbershopkoren, smartlapkoren, gospelkoren, religieuze koren en a capella koren en ook in omvang zeer gevarieerd: van vier tot 115 personen.
Ze staan op podia in het Rabotheater, bij de Lambertusbasiliek, de bibliotheek, museum Oald Hengel, de Waterstaatskerk, het stadhuis en het Lambooijhuis. Het Vocaal Festival begint om 11.00 uur en wordt, net als eerdere jaren, afgesloten met een sing-al¬ong op het Beursplein, voor de ingang van het Rabotheater. Die afsluiting heeft plaats van 17.30 tot 20.00 uur.
Bron: TCTubantia 6-6-2008

Het Vijfde Couplet
Vocaal Festival Amusing Hengelo 7 juni 2008
Hengelo, o hoe kun jij ons bekoren?
jij laat ons dat uit ruim drieduizend kelen horen.
Bij tweeëntwintig podia verspreid door heel de stad
gaan met Amusing Hengelo niet enkel Tukkers plat.



Oktet
Staat het Oktet Raskovec
uit het Sloveense Vrhnika
fraai paraat in hun jacquets,
met streepbroek, strik, etcetera,
dicht aaneen, schouder aan schouder,
in een halfrond opgesteld,
de een nog jong, de ander ouder,
de toon gezet en afgeteld,
openen zij hun Gouden kelen,
hoog gestemd en diep gebast,
is’t of ze jouw oren strelen,
of er een engeltje in plast.

Heeft de laatste toon geklonken
en publiek is uitgeklapt,
wordt er klare wijn geschonken,
uit een ander vat getapt.
Na de allerlaatste buiging
staat er geen gezicht nog strak.
Weg is dan de stramme houding,
uit gaat dan het beste pak.
Zag men eerst nog houten klazen,
nu nog niemand die niet lacht,
want nu klinken er de glazen,
goed gevuld en meer dan acht.

- fr@sn -


Fred van de Ven
Stadsdichter 2008 - 2010

Geen opmerkingen:

Een reactie posten